Technologie stosowane na platformie Enovatio

 

Oferowane przez Enovatio rozwiązania biznesowe bazują na nowoczesnych i funkcjonalnych technologiach. Doświadczeni programiści dobierają optymalne narzędzia do tworzenia zadanej aplikacji, biorąc pod uwagę wiele aspektów, m.in. ilość użytkowników, wymagania sprzętowe, funkcjonalność aplikacji i inne. Poniżej opisujemy wybrane z używanych najczęściej technologii.


ASP.NET wspiera i ułatwia szybkie tworzenie aplikacji webowych i internetowych. Zastosowanie ASP.NET przekłada się na wysoką wydajność działania stworzonych aplikacji.

ASP.NET MVC to framework wspierający wzorzec Model-View-Controller. Z aplikacji czyni łatwy w utrzymaniu, modularny i szybko rozbudowywalny pakiet, który umożliwia utrzymanie przejrzystej struktury aplikacji oraz łatwe dodawanie nowych funkcjonalności czy wyglądów. Znaczną zaletę stanowi możliwość dokonywania zmian tylko w jednej z części nie naruszając pozostałych.

SharePoint to wielozadaniowa platforma aplikacji webowych. Służy do budowania rozwiązań portalowych, które gromadzą wiedzę firmową, integrują w sobie wiele aplikacji oraz poprawiają skuteczność komunikacji pomiędzy użytkownikami. Nieograniczony dostęp do informacji projektowych wspiera współpracę grupową, zarządzanie wiedzą oraz przepływ dokumentów. Personalizacja treści i sposobu prezentacji zwiększa wygodę i efektywność pracy.

WCF (Windows Communication Foundation) pozwala na projektowanie rozwiązań modułowych o elastycznej i skalowalnej architekturze. Cechy te wpływają na szybkość wprowadzania koniecznych zmian i możliwość optymalizacji rozwiązania.

Do stworzenia funkcjonalnych i bezpiecznych rozwiązań wykorzystujemy obiektowy język programowania C#. Kod programu napisanego w C# wykonuje się w środowisku uruchomieniowym .NET Framework. Język C# jest wszechstronny i rozbudowany, co pozwala na szybkie przygotowanie funkcjonalnych aplikacji.

Microsoft SQL Server to nowoczesna platforma bazodanowa. Jest to wydajne i niezawodne rozwiązanie do zarządzania danymi w przedsiębiorstwie. Udostępnia nowatorskie możliwości, które zwiększają kreatywności pracowników, integrują środowiska informatyczne oraz minimalizują nakłady inwestycyjne i koszty operacyjne.

WWF (Windows Workflow Foundation) to pakiet zawarty na platformie .NET Framework 3.0 pozwalający tworzyć przepływy pracy (workflows) na platformach Windows. Zezwala na jednoznaczny opis w systemie wszelkich procesów zachodzących w przedsiębiorstwach, zdefiniowanie schematu przepływu informacji oraz zakresu zadań i uprawnień dla każdego użytkownika systemu. Jest to rozwiązanie stosowane zarówno w  małych i nieskomplikowanych aplikacjach, jak i w systemach korporacyjnych.

WPF (Windows Presentation Foundation) to silnik graficzny i API bazujący na platformie .NET Framework 3.0. przeznaczony do tworzenia interfejsu użytkownika dla systemów Windows. Umożliwia zamieszczanie różnych plików graficznych 2D i 3D, animacji czy plików multimedialnych na danej platformie oraz płynne ich współdziałanie z nią. Przyjazny i łatwy interfejs wpływa na zadowolenie użytkowników, co w efekcie końcowym może przynieść wiele korzyści biznesowych, m.in. podnieść sprzedaż internetową czy produktywność pracowników.

MVVM (Model-View-ViewModel) jest to popularne rozwiązanie architektoniczne dla WPF. Odseparowuje logikę biznesową od interfejsu dzięki czemu swobodnie możemy testować, rozwijać i modyfikować naszą aplikację. W połączeniu z zastosowaniem innych zaawansowanych technologii umożliwia tworzenie bogatych, elastycznych i łatwych w utrzymaniu platform biznesowych.

AJAX to technologia przenosząca aplikacje desktopowe w środowisko webowe. W przypadku złożonych aplikacji Enovatio oznacza to maksymalizację interaktywności, szybkości i funkcjonalności. Oprogramowanie tworzone jest w oparciu o sieć Web, co pozawala na elastyczne korzystanie z platformy, niezależnie od urządzenia czy lokalizacji.

JQuery to framework języka JavaScript, pozwalający na tworzenie nowoczesnych serwisów internetowych. Cechą charakterystyczną jest zwięzłość,   przejrzystość kodu oraz interoperacyjność, co powoduje zgodność z wieloma przeglądarkami. JQuery posiada wiele modułów rozszerzających, które umożliwiają pełne dostosowanie aplikacji  do potrzeb Klienta.

Orchard CMS jest rozbudowanym i wysoce rozszerzalnym systemem zarządzania treścią napisany w ASP.NET MVC. Wykorzystujemy go w swojej działalności jako CMS oraz opracowujemy własne moduły rozszeżające, gdy udostępniona funkcjonalność jest niewystarczająca

Xamarin – technologia Xamarin pozwala tworzyć natywne aplikacje dla iOS, Android, Windows i Mac przy wykorzystaniu C#. Wszystko to co było tworzone przez lata, można teraz wykorzystać na nowych platformach, bez konieczności stosowania Objective-C lub Java.

Ionic – to stosunkowo nowy framework umożliwiajacy budowę hybrydowych zaawansowanych aplikacji mobilnych na iOS i Androida.
 
PhoneGapTechnologia, która umożliwia zbudowanie programów mających cechy aplikacji internetowej osadzonej wewnątrz mobilnego systemu operacyjnego. PhoneGap jest tworzony przy użyciu języka HTML5 oraz Java Script – łączy technologie internetowe z funkcjami natywnych mobilnych systemów operacyjnych.

Wymienione technologie łączą się ze sobą i tworzą spójny i funkcjonalny portal biznesowy. Stale kształcimy się w zakresie nowych i innowacyjnych rozwiązań, by móc w pełni sprostać potrzebom naszych Klientów. W swoich produktach stosujemy najnowsze wersje, aktualizujemy je i optymalizujemy działanie naszych aplikacji.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, lub przetestować nasze systemy - wypełnij formularz kontaktowy.
Niezwłocznie skontaktujemy się z Tobą.