Nasz system w branży robotyki, automatyki i mechaniki

06.04.2021

 

U naszego kolejnego kosmicznego klienta PIAP Space Sp. z o.o. ukończyliśmy wdrożenie systemu do zarządzania firmą. System składa się z modułów:

  • zarządzanie projektami,
  • obieg dokumentów,
  • obieg zamówień,
  • budżety,
  • delegacje,
  • urlopy,
  • czas pracy.

Elektroniczny obieg dokumentów dostosowaliśmy do podpisów elektronicznych oraz zintegrowaliśmy z systemem RAKS.

Zespół PIAP Space dzięki zaawansowanej funkcjonalności systemu Enovatio może precyzyjnie (jak na organizację sektora inżynierii kosmicznej i satelitarnej przystało) planować, realizować i zarządzać projektami oraz maksymalnie wykorzystywać dostępne zasoby. System zwiększył kontrolę nad zespołem projektowym, zadaniami i budżetami. Spowodował automatyzację pracy i szybszy przepływ informacji.

Elektroniczny obieg dokumentów i zamówień oszczędza czas i koszty związane z przetwarzaniem dokumentów, zwiększył kontrolę nad finansami, terminami, dokumentami i realizacją spraw. Integracja z systemami zewnętrznymi spowodowała mniejszy nakład pracy księgowości i przyspieszyła procesy biznesowe zachodzące w firmie.

Moduł HR skrócił procedury i przyspieszył wypełnianie wniosków urlopowych. Moduł delegacji krajowych i zagranicznych, pozwolił na dokładne planowanie wyjazdów służbowych, sprawną akceptację, a po powrocie szybkie rozliczenie.

System Enovatio ostatecznie stał się centralnym miejscem pracy, wszelkich danych i procesów zachodzących w firmie PIAP Space.  

 

Spółka PIAP Space specjalizuje się w dziedzinie robotyki, automatyki i mechaniki. Rozwija i oferuje technologie i produkty w obszarze ramion robotycznych i efektorów końcowych służących do przechwytywania i serwisowania satelitów. Firma oferuje również usługi związane z projektowaniem i wykonaniem MGSE (Mechanical Ground Segment Equipment) oraz struktur i mechanizmów do satelitów. Jest spółką-córką Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów (Łukasiewicz – Instytut PIAP), działającą w przemyśle kosmicznym. Początek firmie dał zespół Instytutu PIAP do rozwoju projektów specjalnych, który zdobył pierwszy kontrakt dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) w 2013 roku.

elektroniczny obieg dokumentow i zarzadzanie projektami w Piap Space

Masz pytania?

Chcesz umówić się na bezpłatną konsultację?

Wypełnij formularz kontaktowy

Kliknij w żółtą strzałkę poniżej

Kowalski