Nowy moduł raportów już w defaulcie

03.09.2018

 

Zakończyliśmy kilku miesięczny projekt tworzenia nowych raportów w systemie Enovatio. Raporty zmieniły się nie do poznania!

Naszymi głównymi założeniami przy ich tworzeniu było: szybkie generowanie zbiorczych danych, duże możliwości ich przetwarzania, czytelność, przejrzystość i użyteczność dla dalszej analizy.

Przebudowa nowych raportów polega nie tylko na zmianie layoutu ale przede wszystkim na zastosowaniu najnowszej technologii HTML5 / Angular / Telerik, jak również rozwiniętych struktur raportowych. Całość, ze względu na wykorzystanie zalet frameworka Angular działa bardzo responsywnie i szybko, dając przy tym mnogość opcji dostosowania raportu do potrzeb Klienta.

Raporty są tworzone w czasie rzeczywistym, dzięki czemu użytkownik pracuje zawsze na najświeższym zestawieniu danych z różnego rodzaju procesów zachodzących w systemie.  

Jeśli mówimy o wyglądzie - raporty przedstawiają dane w postaci list, tabel oraz kolorowych wykresów. Dzięki temu raporty są przejrzyste i bardziej czytelne. Funkcja sortowania i filtrowania np. po datach, projektach czy klientach, umożliwia szybkie organizowanie i odnajdywanie wymaganych danych. Można również posłużyć się „lupą” z paska narzędzi w celu szybszego odnalezienia elementu po danej frazie.

Master plan projektów - raporty

 

Raporty są interaktywne. Dzięki zastosowanej funkcji rozwijania (znakiem +) możemy płynnie poruszać się pomiędzy różnymi poziomami w hierarchii zagadnienia. Natomiast klikając na nazwę np. projektu lub kontrahenta przechodzimy do jego bardziej szczegółowych danych.

W każdym momencie raport można wyeksportować m.in. do pliku pdf, csv, excel, txt, tiff lub po prostu wydrukować.

Najnowsze raporty znalazły uznanie już w pierwszym tygodniu po wdrożeniu u naszych klientów.

Klienci docenili w szczególności:

  • łatwość monitorowania efektów pracy poszczególnych działów oraz konkretnych działań
  • estetykę i przejrzystość zbiorczych zestawień dzięki, którym zwiększyła się identyfikacja problemów lub uchybień na różnych poziomach procesów zachodzących w przedsiębiorstwie
  • poprawnie zbudowaną strukturę raportów oraz
  • szybkość działania raportów i uniknięcie obciążenia serwera.  

W związku z różnorodnością raportów w kolejnych artykułach opiszemy charakterystykę każdego z nich.

Masz pytania?

Chcesz umówić się na bezpłatną konsultację?

Wypełnij formularz kontaktowy

Kliknij w żółtą strzałkę poniżej

Kowalski