System do budżetowania - Enovatio Budgets

 

   Enovatio Budgets wspomaga zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. System umożliwia prognozowanie, planowanie, koordynację i kontrolę budżetów, co w rezultacie przyczynia się do podejmowania trafnych decyzji finansowych w Twojej firmie.

 

CHCESZ ZOBACZYĆ? ZAMÓW DEMO
zarządzanie budżetami

Wdrożenie samego modułu powoduje ustrukturyzowanie kosztów i przychodów, a tym samym zwiększy ich przejrzystość. W połączeniu z modułem zarządzania projektami Enovatio Projects, tworzy kompletną platformę do planowania, monitorowania, koordynowania i rozliczania projektów.  Zaawansowana funkcjonalność wyklucza potrzebę korzystania z narzędzi zewnętrznych (np. Excel). Jeden system, a w nim wszystkie dane firmy, które wzajemnie się przenikają. Moduł budżetów integruje się ze wszystkimi rozwiązaniami Enovatio oraz systemami ERP. 

mpk w budzetach

Budżetowanie prac i szacowanie przychodów

 

Dzięki modułowi budżetów, precyzyjnie zaplanujesz wydatki oraz oszacujesz wpływy z każdego przedsięwzięcia firmy. Będzie to punkt wyjścia do podjęcia decyzji o zainicjowaniu projektu, a w późniejszym etapie do trzymania właściwego kierunku działania. System daje możliwość budżetowania pozycji kosztowych i przychodowych, rozpisywania na MPK, poszczególne konta i kategorie. Można także budżetować projekty i zadania. Daje to możliwość kontroli planu budżetu na  różnych poziomach.

Praca grupowa nad budżetem

 

Przy tworzeniu budżetów należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Dlatego rozwiązanie uwzględnia współpracę z innymi osobami w tym samym czasie, niezależnie od urządzeń desktopowych czy mobilnych (dostęp przez przeglądarkę www). Do budżetu mają dostęp jedynie uprawnione osoby lub grupy, a szereg zabezpieczeń gwarantuje poufność przetwarzanych danych.

Każda edycja budżetu podlega akceptacji wyznaczonej osoby oraz nadaniu statusu, co niweluje ryzyko pomyłki.

Monitorowanie i raportowanie budżetu w czasie rzeczywistym

Monitorowanie i raportowanie budżetu w czasie rzeczywistym

 

Moduł budżetów można połączyć z obiegiem faktur kosztowych Enovatio Workflow oraz danymi z systemów finansowo księgowych. W rezultacie raport wykonania budżetu (uwzględniający wszystkie zaksięgowane koszty i przychody) dostępny jest od ręki. Wygenerowane raporty mogą być podstawą różnego rodzaju sprawozdań.

Monitorowanie budżetu ułatwiają zaawansowane filtry, funkcja grupowania, sortowania i wyboru  kolumn z danymi, które nas interesują.

Przypisywanie dokumentów do budżetu

 

Dzięki funkcji przypisywania dokumentów do budżetu masz komplet danych w jednym miejscu. Do budżetu można podpinać różnego rodzaju dokumenty, począwszy od faktur kosztowych po zamówienia.   

Tworzenie budżetów na podstawie istniejących

 

Tworzenie budżetów w Twojej firmie już nie będzie tak pracochłonne, dzięki możliwości kopiowania danych z wcześniejszych budżetów i projektów.

Kompleksowe zarządzanie budżetami

 

Rozwiązanie jest kompletnym narzędziem do zarządzania budżetami przedsiębiorstwa. Logiczna struktura budżetu daje przejrzystość m.in. pozycji kosztowych/przychodowych oraz planu/wykonania. Wykresy z procentowymi wskaźnikami obrazują stopień realizacji budżetu, a dzięki sortowaniu, filtrowaniu, możliwości wyboru kolumn do wyświetlania, szybko odszukasz właściwe dane.

Masz pytania?

Chcesz umówić się na bezpłatną konsultację?

Wypełnij formularz kontaktowy

Kliknij w żółtą strzałkę poniżej

Kowalski